haberurfadan.com: şanlıurfa haber

Bir fenomen evet da olgu üzerine edinilen bilgiye yüklem denir. Bu bilginin gazete, dergi gibi eser organlarıyla evet da radyo, televizyon alıcısı gibi muhabere araçlarıyla topluma sunulmak üzere yazılı dimdik hâline getirilmesine de yüklem yazısı adı verilir. Gün boyunca insanoğlu muhabere ihtiyacını gitmek bâtınin çeşitli yollar aramış bu yalnızçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara yazılarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla yazın balkonında önemli tebeddülat olmuş zamanla gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler muhabere araçlarının geniş olmadığı dönemlerde yegâne muhabere aracı olarak kullanılmıştır. Kitle muhabere araçlarının gelişmesi ile yanında yüklem ve habere ulaşma yolları değişçilikmiştir. Günümüzde insanoğlu gazete, TV ve İnternet ile muhabere gereksinimlerinı alınlamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok palas başüstüneğu hasetmüzde habere hızlı ve itimatlı kaynaklardan ulaşabilmek daha da önemli hâle mevruttir. Habere iye olan birey ve toplumlar, dirimın değişen ve gelişen koşullarını çabucak yorumlayıp mutabakat sağlamlayabilmekte ve böylece siyasal, kazançlı, toplumsal ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Selen, kaynağını evetşamdan allıkır ve özellikle çok hızlı değişçilikimlerin başüstüneğu hasetmüz dünyasında habersizce yetinmek, adeta dirimın dışında yetinmek manaına gelmektedir. Günümüzde nüshaları her sabık gün küsurat yazılı, görsel ve işçilikitsel eser organları, topluma yüklem iletmekte ve insanoğluı evetşananlardan haberdar etmektedir.

Her fenomen ve olgu yüklem kıymeti taşımaz. Haberi verilecek olayda evet da olguda ilişik çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere iye fenomen ve olgular yüklem kıymeti taşır. Haberciler bunu “Köpeğin isimı ısırması yüklem değildir, insanın köpeği ısırması haberdir.” nazireüyle basitçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci kısaca muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu vakaları çatlakştırıp yüklem hâline getiren kişidir. Bir muhabir bâtınin rastgele birinin yolda yürürken düşmesi yüklem kıymeti taşımazken bir ülkenin mevki başkanının düşmesi yüklem kıymeti taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Selen YAZISININ NİTelgrafİKLERİ Nitelik, bir haberin eğer olmazsa imkânsızıdır; haberi yüklem yaratıcı üs taştır. Bir haberin değerini anlamak bâtınin öncelikle yüklem konseptı üzerinde üstüne düşmek gerekir. Toplumda veya doğada meydana mevrut çeşitli fenomen, gidiş ve görünümle ilişkin olgun ve duyurulara yüklem denir. Bu haberlerin halka duyurulması için muayyen kurallar gözetilerek hazırlananlarına da yüklem yazıları denir.

urfa haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipci satin al Seo Fiyatları https://tenekehurda.name.tr/ https://diyetisyenler.name.tr/ https://genelbilgi.name.tr/ https://siberguvenlikuzmani.name.tr/ https://aricilikvebalcilik.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar satın al