Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir kelime olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “işlev” yahut “iş” anlamına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda yönetim ve hükümet aksiyonlerinde kullanılırdı.

ılımlı Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak muhtevain kullanılmaya kellelandı. Bu görevliler, örneğin talih daireleri yahut kiliselerde çeşitli aksiyonlerle mesul olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda bulunan rastgele bir kişeksiksiz tanımlamak muhtevain kullanılmaya kellelandı. Günümüzde, “official” kelimesi ekseriyetle hükümet, spor yahut iş dünyası kadar resmi bir konumda bulunan kişgelecek yahut kurumları tanımlamak muhtevain kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, kelime resmi yahut mezun bir konumda bulunan rastgele bir kişeksiksiz tanımlamak muhtevain kullanılmaya kellelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipci satin al Seo Fiyatları https://tenekehurda.name.tr/ https://diyetisyenler.name.tr/ https://genelbilgi.name.tr/ https://siberguvenlikuzmani.name.tr/ https://aricilikvebalcilik.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar satın al